שליח חינוך,

סללנו לך את
הדרך

הטובה

תוכנית ייחודית להכשרת שלוחי החינוך, המעניקה ארגז כלים מקצועי ופרקטי לאתגרי השליחות החינוכית והצרכים בשטח, סוללת דרך נוחה וטובה לעבודת ההוראה.

לימודי B.A
ותעודת הוראה

לימודים
באווירה חסידית

הכשרה וליווי
ע"י אנשי מקצוע

השמה
במוסדות החינוך

יציבות
תעסוקתית

מלגות אישיות
למתאימים

מהפכה על שום מה?

כמצווים ועומדים ליישום הוראות הרבי להנהלת הרשת לקידום המוסדות בכמות ובאיכות, ולאור הצורך הגובר בשלוחי חינוך נוספים במוסדות הרשת שגדלים וצומחים משנה לשנה, הרשת את ההרשמה למחזור החדש של המיזם לגיוס שלוחי חינוך נוספים, שיתאימו לעבודת השליחות הראשונה מבין השליחויות הקיימות כיום בארץ הקודש.

מתוך רצון להקל על עבודת השליחות החינוכית, הובילו ברשת תוכנית ליווי והכשרה מיוחדת, שתתן מענה הן בתחום החינוכי – לספק לכל שליח חינוך את כל המידע והמעטפת הדרושה להצלחה בשליחות זו, תוכנית הכשרה מקיפה ורלוונטית, על ידי טובי אנשי המקצוע ואנשי השטח המעשיים ביותר וליווי צמוד בשנים הראשונות לשליחות, והן בתחום הכלכלי, ברשת פעלו שבזמן לא ארוך כבר יהיו השלוחים זכאים לתואר ראשון (B.Ed בחינוך יסודי והוראה מתקנת) ותעודת הוראה, מה שישדרג משמעותית את שכרם לרמת השכר מהגבוהות בארץ וכן לסבסוד משמעותי ואף מימון חלק מעלויות הלימודים.

התוכנית מתקיימת בליווי וסיוע האגף להכשרה אקדמית במנהל עובדי הוראה במשרד החינוך ומכללות תלפיות ושאנן. המאמץ המשולב, אפשר לסלול את הדרך הנוחה והטובה ביותר להצטרפות לצבא שלוחי החינוך בכל המובנים.

זכות השליחות בחינוך?

במכתבים של הרבי, נמצאים אינספור ביטויים על גודל זכות העבודה בחינוך. "להמורים – צריך הי' להסבירם, שהם עובדים במוסדות כ"ק מו"ח אדמו"ר זצוקללה"ה נבג"מ זי"ע… והענין הוא – שהעמידם כ"ק מו"ח אדמו"ר על חלק היפה, הן בנוגע לענינים גשמים והן לענינים רוחנים, ואומר להם בזה בחר וכמש"נ ובחרת בחיים. והאריכות בזה אך למותר". (אחד היה אברהם, ע' 275) בנוסף לזכות שבדבר, ישנם גם יתרונות רבים נוספים, העבודה בחינוך מבטיחה יציבות תעסוקתית, שעות העבודה ולוח החופשות מאפשרים לשלב בצורה טובה בין חיי המשפחה לעבודה.

אין לי כל הכשרה בתחום, האם זה שייך אלי?

אכן! התוכנית נתפרה בדיוק עבורך ואינה דורשת הכשרה מקדימה. בניית התוכנית נעשתה בצורה ממוקדת, שמספקת ארגז כלים נרחב להתמודדות עם אתגרי החינוך לכל אורך הדרך. חשוב לציין כי הלימודים הינם באווירה חסידית, הקורסים נמסרים ע"י מרצים ואנשי מקצוע מן השורה הראשונה. משתתפי התוכנית ייהנו מהשמה במוסדות חב"ד באה"ק, לצד אנשי מקצוע שילוו אותם לכל אורך השנתיים הראשונות בשליחות החינוכית.

אני רוצה להיות שליח חינוך מצליח, אבל פחות מתחבר לתחום האקדמי?

חשוב לנו ששלוחי החינוך, יקבלו כלים מקצועיים, פרקטיים, רלוונטיים, ממוקדים וחסידיים שיעזרו להם להיות שלוחים מצליחים. לכן, תוכנית הלימודים נבנית על ידי ה'רשת', מפוקחת בשבע עיניים ושמה דגש על איכות המרצים וההרצאות, כדי שבסיום הלימודים יהיו לך הכלים הנדרשים להיות שליח חינוך מוצלח ביותר. זו האקדמיה של השטח.

מאוד רוצה להיות שליח חינוך, אבל אין לי זמן?

הזמן שלך יקר גם לנו. בסופו של דבר, התוכנית מקנה לך כלים שיאפשרו לך לחסוך זמן בעתיד, לדעת כיצד להתמודד נכונה עם אתגרי השליחות החינוכית ותסלול עבורך את הדרך להצלחה מרובה בעבודת החינוך, שתראה פירות רבים בעמלך. זוהי דרך מעט ארוכה, אך קצרה.

הייתי שמח להצטרף אבל קשה לי לשאת בעלויות הלימודים?

אל דאגה. בדיוק בשביל זה דאגנו לך למימון (כמעט) מלא לכל של כל עלויות הלימודים. מלגות נדיבות יוענקו למתאימים ויסייעו במימון העלויות.

כמה אמורה לעלות התוכנית
וכמה אצטרך לשלם?

פנייה להנהלת התכנית:

טופס הרשמה לתכנית

מעוניין להרשם לתכנית:
פרטים אישיים:
קצת עליך:
עובד במוסד הרשת כיום?
ממליצים אופציונליים:
האם יש ברשותך תעודת הכשרה?
במידה ויש לך תעודה,
העלה תמונה שלך:
עלה קובץ קו"ח (אופציונלי):