השפעה של מחנך אחד! וידאו מרגש

בשנות החמישים קלטה ארץ ישראל מאות אלפי עולים חדשים שהגיעו מכל התפוצות בתבל. העולים, ששוכנו במעברות ברחבי הארץ, לא קיבלו מענה הולם לחינוך הילדים, ומערכות החינוך המפלגתיות פעלו אז בכל דרך לקלוט את ילדי העולים התמימים ולמנוע מהם חינוך מסורתי לתורה למצוות וליראת שמיים. באותן שנים שלח הרבי לכל אותם ריכוזי עולים שלוחים מיוחדים שיקימו בתי ספר של רשת אהלי יוסף יצחק ליובאוויטש ויתמסרו לחינוך ילדי העולים לתורה וילראת שמיים.

הרב מאיר ע"ה ויבלט"א הרב חיים היו ילדים ממשפחת עולים שנשלחו לבית הספר של 'רשת אהלי יוסף יצחק' בכפר סבא. היחס המיוחד של המחנכים שלהם הקרבה והאהבה שהם חשו השפיעה עליהם לכל החיים. עם ההגעה לישיבה, התעקשות מיוחדת של מנהל בית הספר שינתה לחלוטין את מסלול חייהם. האחים לבית אהרון לא רק נשארים "במסלול" החבד"י, אלא עתידים לחולל בו נפלאות הרב מאיר עליו השלום מקים ועומד בראש הכוללים אור יעקב ואור זרוע, וכן ראש בית מדרש להוראה ומשפט ברחובות ממנה שחולל מהפכה של ממש והסמיך דיינים ומורי הוראה רבים בארץ ובעולם. הרב חיים מקים ועומד בראש ישיבת תומכי תמימים רחובות המגדלת תמימים לתפארת מזה עשרות שנים.

הוקרן ב"כינוס שלוחי החינוך" ברשת אהלי יוסף יצחק ליובאוויטש. ט"ז שבט שנת הקהל ה'תשפ"ג. האנגר 11 תל אביב

הפקת האירוע: צבעים הפקות. צילום ועריכה: יענקי אלהרר. כתיבת תסריטים: הרב יואל בייטש, לוי אברמוביץ'. קטעי הוידאו של הרבי באדיבות חברת JEM

תוכן נוסף שאולי יעניין אותך גם:

טופס פנייה להנהלת התכנית: